Skočit na obsah, skočit na navigaci

Postava - Earl J. Hickey (herec Jason Lee) | My Name Is Earl fan stránka - My Name is Earl / Jmenuju se Earl / Volajú ma Earl

Earl J. Hickey (Jason Lee)

Základní informace

Earl J. HickeyPostava: Earl J. Hickey
Herec: Jason Lee


Popis postavy

Earlův život

Earl se narodil 25.  dubna 1970 (stejně jako jeho představitel Jason Lee) v Camden County. Jeho rodiče jsou Carl a Kay Hickey. Původně se měl jmenovat Carl po otci, ale tomu psaní nikdy moc nešlo a tak na rodném listě udělal omylem k C další smyčku a z Carla vznikl Earl. Earl má mladšího bratra Randyho. Randy s Earlem rychle vyrostli a stali se z nich mladí výtržníci, což trápilo nejen jejich rodiče, ale i ostatní děti (zvláště malý Kenny James byl terčem mnoha Earlových útoků).

Protože jejich chování se nelepšilo, byli oba posláni na výchovnou farmu pro problémové děti „Right Choice Ranch“. Odsud byli po čase oba vyhozeni kvůli zapálené stodoly.

Pozdější život

Earl a Randy vyrůstali s kriminálními návyky a díky tomu si neudrželi žádné zaměstnání. Earl kradl vše, co nebylo přibité a navíc měl pár neobvyklých zločinů, kdy třeba ukradl auto jednonohé holce atd… Zpočátku za ně jejich otec Carl vždy platil kauci, když byli zatčeni. Po tom, kdy kvůli Earlovi propadla jeho volební kampaň, jim již nikdy nepomohl.

V roce 1999 potkal Earl v Krabí boudě ženu jménem Joy Darville. Byl tak opilý, že s ní jel do Las Vegas, kde si ji vzal. Při tom si ani nevšiml jejího těhotenství. Ona otce svého dítěte neznala, jen si pamatovala, že řídil Ford. Proto ho pojmenovali Dodge. Další dítě již mělo být Earla, ale po narození mělo tmavou pleť. Joy totiž Earla podváděla s Darnellem „Crabmanem“ Turnerem. Přesto, že to nebyl jeho syn, pojmenoval ho Earl Jr.

Nalezení karmy

V roce 2005 se Earlův život změnil, když vyhrál 100 000$. Radost mu ale nevydržela dlouho, protože hned potom, co vyhrál, tak ho srazilo auto, výherní los mu uletěl a Earl skončil v nemocnici. Tam se s ním Joy rozvedla, protože si chtěla vzít Darnella. V televizi Earl sleduje Last Call show s Carsonem Dalym, kde se ho jeho host ptá, jak to dělá, že má takový báječný život. Ten povídá o své víře v Karmu – „Děláš dobré věci a dobré věci se stanou i tobě. Děláš špatné věci a ty se ti pak vrátí“.

Earl si uvědomil, že celý život dělá špatné věci, a proto jeho život nestojí za nic. Po návratu z nemocnice se s Randym nastěhují do hotelu (u Joy už nemohl bydlet) a sepsal si seznam všech špatných věcí, které kdy udělal a jednu po druhé je chce odčinit. Jeho víra v Karmu je ještě umocněna tím, že po první napravené věci ze seznamu opět najde svůj výherní los na 100 000$.

Popis herce

Osobní život

Jason Lee se oženil s herečkou a fotografkou Carmen Llywelyn v roce 1995, avšak v roce 2001 se rozvedli. Nyní žije se svou snoubenkou Beth Riesgraf (objevila se v epizodě 1×04 Faked His Own Death) a mají syna jménem Pilot Inspektor Riesgraf Lee (narozen 28. září 2003). Jason je také kmotr dcery Kevina Smithe a je členem Scientologické církve.

Skateboarding

Jason Lee byl přední profesionální skateboardista na přelomu 80. a 90. let. Spolu s Chrisem Pastrasem založil v roce 1992 firmu Stereo Skateboards, kterou znovuoživili v roce 2003. Jason Lee a Tony Hawk byli první 2 skateboardisté, kteří dostali profesionální boty Airwalk. Svůj hlas také Jason propůjčil hře Tony Hawk's Project 8.

Herecká kariéra

Jason začínal jako spousta jiných herců menšími rolemi. Jeho první velká role byla ve filmu Kevina Smithe Flákači (Mallrats), který se později stal hitem. S Kevinem natočil Jason spoustu dalších filmů a ve většině z nich hrál hlavní roli. Za zmínku stojí např. Hledám Amy / Zoufalec, Dogma, Jay a mlčenlivý Bob vrací úder či Clerks 2: Muži za pultem.

Filmografie

(Zdroj ČSFD.cz)

Přihlášení

Zaregistrovat

Top epizody

  1. 2x12 Our 'Cops'… (94.4%)
  2. 1x19 Y2K (93.3%)
  3. 1x01 Pilot (92.3%)
  4. Earl… (92.2%)
  5. 4x15 Darnell… (91.8%)
  6. 3x04 The Frank… (91.2%)
  7. 2x13 Buried… (91.2%)
  8. 1x02 Quit… (91.1%)
  9. 2x23 The Trial (90.8%)
  10. 4x13 Orphan… (90.8%)

Jiné seriály

how i met your mother House MD theitcrowd.cz baner supernatural baner www.prison-break.cz futurama.sk charmed Chuck

Další


Copyright Petr Kašpar 2006-2012 | Jasperův zápisník | Portal 2 | Mapa webu | Zásady ochrany osobních údajů
This site is a fan site, we have no connections with My Name is Earl or the NBC studios.
All copyrights on images presented here remain property of their respective owners.

Portal 2