Skočit na obsah, skočit na navigaci

Jason Lee – Earl vyměnil vězení za „Veverčáky“ | My Name Is Earl fan stránka - My Name is Earl / Jmenuju se Earl / Volajú ma Earl

Jason Lee – Earl vyměnil vězení za „Veverčáky“

Přeložený rozhovor časopisu TV Guide s hvězdou televizního seriálu My name is Earl o jeho hraní s Veverčáky, o tom proč byl ve vězení a o jeho plánech pokud bude stávka pokračovat.

Alvin a Chipmunkové (Foto: Fox 2000 Pictures)TV Guide: Ve vašem novém filmu „Alvin a Chipmunkové“ vystupujete bez vašeho známého Earlovského knírku. Cítil jste se při jeho ztrátě nesvůj?
Jason Lee: Bylo to tak osvobozující a trvá jen asi šest týdnů než mi zase naroste. (Odmlka) Lidi jsou jím úplně posedlí – vždy když k tomu dojde, vyhrne se na mě asi šest otázek ohledně knírku. V sedmdesátých letech s Tomem Selleckem v Magnum a P.I. šlo o běžnou záležitost. Je zajímavé jak ironicky dnes může knírek působit.

TV Guide: Další hvězdy vašeho nového filmu „Alvin a Chipmunkové“ jsou animované – jak s nimi probíhalo natáčení jednotlivých scén?
Jason Lee: No, jde o plyšová zvířátka a když byla mimo záběr, mohl jsem se opravdu dívat na ně. V jiných scénách jsem se orientoval jen podle kousků lepenky s jejich jmény na podlaze, což bylo dost na prd.

TV Guide: Byl jste v dětství fanouškem zpívajících Veverčáků?
Jason Lee: Znal jsem jen tu jejich známou vánoční písničku. V tomto filmu je docela roztomilé jak má postava, Dave, dostane nápad na píseň, sestaví trio Veverčáků a ti jí začnou zpívat. To je ve chvíli, kdy mu dojde, že když je neúspěšným hudebníkem, možná by mohl psát písničky a oni by je mohli zpívat, a tak by konečně mohl dosáhnout nějakého úspěchu. Doufám, že se to bude dětem líbit. Můj syn, Pilot, je z toho opravdu nadšený. Zná můj hlas z filmů Úžasňákovi a Superpes, ale tohle bude ještě mnohem lepší, protože budu na obrazovce přímo já.

Alvin a Chipmunkové (Foto: Fox 2000 Pictures)
Foto z filmu Alvin a Chipmunkové

TV Guide: Pojďme mluvit o vaší práci v televizi. V této sérii je Earl ve vězení. Proč ale obývá jakousi společnou místnost a nemá vlastní celu?
Jason Lee: Víte, v první epizodě této sezóny, uteče Ralph (Giovanni Ribisi) skrz velkou díru ve zdi. Tak by to pro mě nebyla vhodná cela. (smích) A společná místnost je pro komedii lepší – je tam větší prostor pro natáčení a víc se toho může přihodit.

TV Guide: Byl jste někdy ve vězení?
Jason Lee: Jednou jsem byl v noci zatčen za skateboarding na parkovišti v Beverly Hills. Přijeli na nás dvě policejní auta a jen jsme slyšeli: „Dejte ruce na zeď!“. Chovali se k nám opravdu drsně. Dali nás na pět hodin do zadržovací cely. Už se do Beverly Hills nemůžu vrátit.

Jason Lee na skateboardu
Jason Lee na skateboardu

TV Guide: Jak hraní role posedlé napravováním svých špatností ovlivnilo váš náhled na spravedlnost v životě?
Jason Lee: Earl se naučil, že když konáte dobré skutky, máte z toho dobrý pocit, a proto mu všichni fandíme. Vždy jsem tak nějak žil podle myšlenky, že dobré věci vás spíše potkají, když nebudete ostatní okrádat a nebudete se chovat jako osel.

TV Guide: Kterým osobnostem byste udělil čestný klíč od Earlova hrozného rodného města Camden?
Jason Lee: Britney Spears by byla určitě jednou z nich – Myslím si, že chodila v Camdenu do školy, stala se popovou hvězdou a pak se odstěhovala. Já bych ale dal klíč Burtu Reynoldsovi. Často jsem přemýšlel o tom, jestli by seriál jako Earl mohl vůbec vzniknout bez fenoménu Polda a bandita.

TV Guide: Jako kluk jste hodně sledoval televizi?
Jason Lee: Většinou jsem někde venku jezdil na skateboardu, ale rozhodně jsem sledoval Mistry hazardu, ChiPS, Starskyho and Hutche, Munsterovi a Adamsovu rodinu. Naprosto nejhorším pořadem byl MASH. (smích) Devět z deseti lidí mé generace říká to samé: když začala hrát ta blbá úvodní písnička, měl jsem radost, že je čas jít spát. Byl to ten nejdepresivnější televizní pořad!

DexterTV Guide: A existuje dnes nějaký pořad, který vás přilepí k obrazovce?
Jason Lee: Nikdy nevynechám epizodu Dextera – jsem do toho seriálu úplně blázen. Výborná zábava. Vždy jsem napjatý, kdo to udělal a co se stane dál. Ze stejného důvodu jsem jako dítě sledoval Scooby-Doo. Chtěl jsem vědět, kdo se pod tou maskou skrývá.

TV Guide: Poslední otázka: máte nějaký náhradní plán pro případ, že bude stávka pokračovat?
Jason Lee: Zašel bych bych zpět do Taco Bell, pracoval jsem tam v Huntington Beach, v Kalifornii, když mi bylo 16 a znovu bych požádal o práci. Nicméně, bych asi musel nosit síťku na knírku.

Překlad: Black cloud; Korekce: BugHer0; Původní rozhovor: David A. Keeps; Foto ATC: Fox 2000 Pictures

Dovysvětlení k překladu (hlavní zdroj: Wikipedia):

Veverčáci (Chipmunks): Animované trio veverek, vytvořené Rossem Bagdasarianem v roce 1958, které zpívají pištivým hláskem. Vystupovali v mnoha kreslených seriálech a několika filmech. Přestože jde o fiktivní postavičky, získalo jejich trio tři ceny Grammy v roce 1959, poté v letech 1960 a 1961 vždy ještě jednu. Jejich nejznámější vánoční singl (The Chipmunk Song) se dostal na první příčku US hitparády, přestože se jedná o tvorbu pro děti.

Pilot: Jason Lee má opravdu syna jménem Pilot (celým jménem: Pilot Inspektor Riesgraf Lee, narozen 28. září 2003) se svou snoubenkou Beth Riesgrafovou, kterou jste mohli vidět v epizodní roli jednoho dílu Earla (Faked his own death).

Skateboarding: Jason Lee byl koncem osmdesátých a začátkem devadesátých let předním profesionálním skateboardistou.

Polda a bandita: Jedná se o akční komedii z roku 1977, která se dočkala několika pokračování a seriálového zpracování.

Autor: Black cloud, BugHer0 | Diskuze (3) | 16.12.2007 | Zdroj: TV Guide

Diskuze

Nový komentář

29.12.2007 13:13

Randa avatar

Randa

Videli ste to uz ? co na to rikate?
Kdyby tam nebyl jason tak to stoji asi za prd, ale ten herec to fakt vytah..


7.1.2008 22:43

puffy avatar

puffy

Ani ten herec tomu filmu nepomohol.


29.7.2008 22:47

Anonymní avatar

Anonymní

je to super nadupany serial


Přihlášení

Zaregistrovat

Top epizody

  1. 2x12 Our 'Cops'… (94.4%)
  2. 1x19 Y2K (93.3%)
  3. 1x01 Pilot (92.3%)
  4. Earl… (92.2%)
  5. 4x15 Darnell… (91.8%)
  6. 3x04 The Frank… (91.2%)
  7. 2x13 Buried… (91.2%)
  8. 1x02 Quit… (91.1%)
  9. 2x23 The Trial (90.8%)
  10. 4x13 Orphan… (90.8%)

Jiné seriály

how i met your mother House MD theitcrowd.cz baner supernatural Chuck Banner simpsonovci.com baner www.prison-break.cz Family Guy

Další


Copyright Petr Kašpar 2006-2012 | Jasperův zápisník | Portal 2 | Mapa webu | Zásady ochrany osobních údajů
This site is a fan site, we have no connections with My Name is Earl or the NBC studios.
All copyrights on images presented here remain property of their respective owners.

Portal 2