Skočit na obsah, skočit na navigaci

Fórum - Titulky - 3x19 Love Octagon - Strana 2 | My Name Is Earl fan stránka - My Name is Earl / Jmenuju se Earl / Volajú ma Earl

Titulky - 3x19 Love Octagon

Funkce fóra

Příspěvky

5.5.2008 22:30

yo avatar

yo

Velké díky Blacku.


6.5.2008 12:20

Araziel avatar

Araziel

Black cloud: Take si rypnu: Rip van Winkle – ctenarsky prebornik? Carry the three – vynasobit trojkou?… ;-)


6.5.2008 15:27

Black cloud avatar

Black cloud

Araziel:

  1. správnější překlad by asi byl „spisovatelský přeborníku“, ale jak to tam čte, dal jsem „čtenářský“… kde ty jsi vzal Demolition mana to teda fakt nevím :-)

Vytknout trojkou, nebo vynásobit trojkou… řekl bych, že oboje naplňuje ten vtip, tvoje verze je možná přesnější.

  1. Já tu ale psal o zničeným vtipu… „ztraceno v překladu“ někdy se stane, že je vtip nebo slovní hříčka opravdu „nepřenosná“ – bohužel se u tebe ale často stává, že vtip zanikne tvojí chybou. Jeden příklad s tvojí „sešívačkou“ jsem ti tu psal, chceš další? Tak třeba:

čas 01:09 – to jsi opravdu nepochopil, o jakým „banánu“ a „stromech“ je tam řeč? Stromy pohazovaly kolem… :-) Jestli jsi to nepobral, koukni na můj překlad.

čas 01:52 – nemám to česky asi úplně čistý, ale připravit lidi to „sleep in“ je škoda ne?

čas 04:33 – chybí ti tam celá věta překladu… a to zrovna docela vtipná :-)

  1. Nebaví mě se tu hádat. Máš tam 32 technických chyb titulků, hlavně moc douhé řádky (což může některým přehrávačů dělat problémy) a taky překrývání řádků (č. 337).
  2. Jestli to bereš jako nějakou soutěž, tak kvalitou pořád prohráváš, ale měl jsi překlad o pár hodin dřív… u Earla se na něj čeká v řádu dnů, tak bych neřekl, že je to nějaký velký vítězství a pořád to považuju za zbytečnou práci z tvojí strany. Já tu ale každopádně dojedu tuhle sérii a na další už budeš soutěžit s někým jiným, nebo třeba budeš překládat sám a bude jen tvůj překlad.

6.5.2008 15:55

Black cloud avatar

Black cloud

Tady je verze titulků po korekcích cz od Parallaxis (díky):

http://leteckaposta.cz/525845374


8.5.2008 19:35

peter3 avatar

peter3

len pre poriadok – oktagon je osemuholník


8.5.2008 20:11

Black cloud avatar

Black cloud

peter3 – to je fakt!! Já si toho nějak vůbec nevšimnul, název epizody v titulkách není a ani tam nikde v díle nezazní… no a je jich 6 zamilovanejch… ale pak ještě Paco a ta tlusťoška… no jo 8… konečně někdo taky upozornil na opravdovou chybu, díky.


9.5.2008 01:34

Araziel avatar

Araziel

Rip van Winkle je stara anglosaska povidka o farmari, ktery usne a probudi se o dvacet let pozdeji. Vrati se do sve vesnice, jeho zena, pratele, vsichni jiz zemreli, jen jeho dcera je jiz velika. Porad nechapu toho ctenarskeho prebornika… Demolition man mi prisel lepsi 1) byl probuzen po letech v hybernaci… puvodni vtip v originale… 2) otocil prives na bok – navic vtipek, ktery ani v originale neni…

Toto je muj posledni prispevek na techto strankach.


9.5.2008 10:27

Black cloud avatar

Black cloud

Araziel – nemusíš bejt hned naštvanej, jak vidíš, tak já třeba přeložil oktagon jako šestiúhelník :-)
Tu povídku znám a může to odkazovat na všechno možný, museli by jsme se zaptat přímo Joy – jak to myslela. Rip van Winkle byl „jednoduchej“ farmář, ale protože je to tak trochu „povinná četba“ tak jsem to bral jako narážku na Randyho „psaní“ a „čtení“.
Neprojížděl jsem tvoje titulky dál, ale co jsem výše napsal, prostě zničený vtipy jsou.
Dělám tyhle „rychlý“ překlady seriálů rád s někým, protože víc očí víc vidí… ty bys mi třeba opravil osmiúhelník a já ti doplnil chybějící větu. Spolupracovat odmítáš a bereš to jako nějakou soutěž… dobře, pak se ale nezlob, když prohráváš…


» Další stránky:

Celkem příspěvků: 23

« 1 2

Zaslat odpověď

Odpověď

Přihlášení

Zaregistrovat

Top epizody

  1. 2x12 Our 'Cops'… (94.4%)
  2. 1x19 Y2K (93.3%)
  3. 1x01 Pilot (92.3%)
  4. Earl… (92.2%)
  5. 4x15 Darnell… (91.8%)
  6. 3x04 The Frank… (91.2%)
  7. 2x13 Buried… (91.2%)
  8. 1x02 Quit… (91.1%)
  9. 2x23 The Trial (90.8%)
  10. 4x13 Orphan… (90.8%)

Jiné seriály

how i met your mother House MD theitcrowd.cz baner supernatural futurama.sk Family Guy Banner simpsonovci.com Chuck

Další


Copyright Petr Kašpar 2006-2012 | Jasperův zápisník | Portal 2 | Mapa webu | Zásady ochrany osobních údajů
This site is a fan site, we have no connections with My Name is Earl or the NBC studios.
All copyrights on images presented here remain property of their respective owners.

Portal 2